نوار‌عایق کپتون

نوار کپتون پلی‌آمیدی دارای ترکیبی از خواص الکتریکی، حرارتی، شیمیایی و مکانیکی است که در بقیه مواد پلیمری دیده نمی شود. از مهم ترین ویژگی های این نوار عایقی که به اصطلاح در بازار به آن نوار کپتون Kapton نیز گفته می شود ، مقاومت نوار کپتون در برابر درجه حرارت و دمای بالا و پایین است به طوری که طیف دمایی بسیار بالایی را پوشش می‌دهد و می‌تواند در موتورهای الکتریکی ، ژنراتورها و ترانسفورماتورهای با کلاس دمایی بالا مورد استفاده قرار بگیرد.

 

موارد استفاده از عایق های کپتون :

  • عایق الکتریکی سیم‌پیچ‌ها، شیارهای موتور، ترانسفورماتورها، خازن‌ها
  • عایق بندی انواع سیم ها و شینه ها مناسب برای شرکت های سیم سازی و…
  • عایقی مناسب برای مواد پایه انعطاف پذیر
  • عناصر گرمایشی مثل هیترها و سشوارهای صنعتی و…
  • عایق حرارتی در بردهای الکترونیکی و PCB

نوارهای کپتون دارای انواع مختلفی است که می توان به نوار کپتون معمولی PI ، نوار کپتون با رزین FEP یک طرفه و دو طرفه اشاره کرد.همچنین این نوع عایق‌ها در ضخامت‌ها و عرض‌های مختلفی با توجه به نیاز و کاربرد آن ارائه می‌گردد. که مشخصات این عایق‌ها طبق جدول زیر است.

عایق کاغذی نومکس آلمانی

کاغذ عایق نومکس آلمانی یا NMN از سه لایه با لایه پلی استر (مایلر) بین دو لایه کاغذ نومکس تشکیل شده است.
محصولات عایقی که بر اساس کاغذ نومکس ساخته می‌شوند، برای طیف وسیعی از دماها و کاربردها مناسب هستندو همچنین به افزایش عملکرد و قابلیت اطمینان ماشین‌های دوار کمک می‌کنند.
علاوه بر آن دارای خواص مکانیکی عالی، استحکام دی الکتریک و پایداری ابعادی و همچنین جذب آب کم و مقاومت خوبی در برابر اکثر مواد شیمیایی هستند. این نوع عایق ها معمولا برای کاربردهای صنعتی ، عایق شیارهای موتورهای الکتریکی و کابل استفاده می شود.
عایق های NMN که در بازار به عنوان عایق نومکس آلمانی شناخته می‌شوند ، معمولاً تا دمای 180 درجه سانتی گراد استفاده می شوند. این لمینت ها به طور گسترده در تولید و تعمیر موتورها، ژنراتورها با اندازه های مختلف و کلاس های دمایی H و F مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین کاربرد این لمینت ها عایق شیارهای استاتور، عایق فاز در موتورها و ژنراتورهای کلاس H و همچنین در موتورهای کلاس F بزرگ و تخصصی است.

عایق‌های کاغذی نومکس آلمانی NMN در ضخامت‌های مختلفی و با عرض 1 متری با توجه به نیاز و کاربرد آن ارائه می‌گردد. که مشخصات این عایق‌ها طبق جدول زیر است.

عایق کاغذی نومکس چینی

کاغذ عایق نومکس آلمانی یا DMD از سه لایه با لایه پلی استر (مایلر) بین دو لایه کاغذ داکرون تشکیل شده است.
محصولات عایقی که بر این اساس ساخته می‌شوند، برای طیف وسیعی از دماها و کاربردها مناسب هستند و همچنین به افزایش عملکرد و قابلیت اطمینان ماشین‌های دوار کمک می‌کنند.
علاوه بر آن دارای خواص مکانیکی عالی، استحکام دی الکتریک و پایداری ابعادی و همچنین جذب آب کم و مقاومت خوبی در برابر اکثر مواد شیمیایی هستند. این نوع عایق ها معمولا برای کاربردهای صنعتی ، عایق شیارهای موتورهای الکتریکی و کابل استفاده می شود.
عایق های DMD که در بازار به عنوان عایق نومکس چینی شناخته می‌شوند ، معمولاً در دو کلاس حرارتی B و F یعنی تا دمای 130 و 155 درجه سانتی گراد استفاده می شوند. این لمینت ها به طور گسترده در تولید و تعمیر موتورها، ژنراتورها با اندازه های مختلف و کلاس های دمایی B و F مورد استفاده قرار می گیرند.

عایق‌های کاغذی نومکس چینی DMD در ضخامت‌های مختلفی و با عرض 1 متری با توجه به نیاز و کاربرد آن ارائه می‌گردد. که مشخصات این عایق‌ها طبق جدول زیر است.

شرکت الوند توسعه پایدار آرتا با شرکت بازرگانی Druiven Glas هلند در زمینه تامین انواع عایق‌های الکتریکی همکاری خود را آغاز کرده است. شرکت ما آماده ارائه انواع عایق‌های پرمصرف در زمینه ساخت ، تعمیر و اورهال ماشین ‌های الکتریکی است.

برای گرفتن مشاوره و استعلام قیمت و خرید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.