متاسفانه بسیاری از کاربران در حال استفاده از یک موتور ناکارآمد هستند و اغلب زمانی به این مسئله توجه می کنند که آنها عملکرد ضعیف بسیار شدید را شاهد هستند. برای جلوگیری از خرابی و ادامه کسب و کارتان، ما یک چک لیست برای بهبود عملکرد الکتروموتور AC و DC جمع آوری کرده ایم که از شما دعوت می کنیم مطالعه بفرمایید.

از الکتروموتور مناسب برای کار استفاده کنید

وقتی که کسب و کارها دوره های رشد خود ار پشت سر می گذارند؛ یکی از مواردی که به ندرت تغییر می دهند تنظیم الکتروموتور است. عدم اطمینان از اینکه موتورهای شما هنوز موتورهای مناسب برای کار هستند؛ خطر خرابی و خطا را تا حد زیادی افزایش می دهد.

برای اطمینان از عملکرد الکتروموتور خود باید آن را ارزیابی کنید. آخرین باری که موتور را سرویس کرده اید چه زمانی بوده است؟ چند سال از آنها استفاده می کنید؟ قدرت آنها و باری که تحمل می کنند چقدر است؟ آیا موتور پاسخگوی نیاز فعلی شما است؟

با جواب دادن به برخی از سوالات این چنینی می توانید تشخیص دهید که آیا موتورهای شما گزینه ای مناسب برای استفاده خواهند بود یا باید برای خرید الکتروموتور جدید اقدام کنید.

کربن براش ها را بررسی و تعویض کنید

کربن براش یکی از اجزای مهم یک الکتروموتور است. آنها را می توان به عنوان بخشی که بین قسمت ایستا و قسمت متحرک داخل یک موتور الکتریکی (روتور) ارتباط برقرار می کند، تعریف کرد. براس های الکتروموتور عناصری هستند که از آنها استفاده می شود تا فشار لازم را بر روی کلکتورها یا حلقه های چرخشی وارد کنند.

کربن براش ها یکی از اجزای ضروری الکتروموتورهای DC هستند که اغلب مورد بی توجهی قرار می گیرند. عدم تعویض کربن براش ها در زمان مناسب می تواند منجر به عملکرد ضعیفريال تجمع گرد و غبار کربن؛ اسیب به اجزای مهم و حتی خرابی کامل الکتروموتور شود.

اگر در اثر تماس براش با کموتاتور موتور، جرقه زیادی را مشاهده کردید، عملکرد موتور شما کاهش یافته یا گرد و غبار کربن افزایش یافته است، زمان ان رسیده است که کربن براش های خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

علاوه بر تعویض براش کرن ها در صورت لزوم باید اطمینان حاصل کنید که براش مناسب را برای الکتروموتور خود استفاده می کند. استفاده از درجه اشتباه یا نامناسب باعث سایش زودرس، جرقه، گرمای اضافی و در نهایت آسیب به موتور می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *