تعمیرات انواع ژنراتور الوند توسعه

کاربرد و تعمیرات و سیم پیچی انواع ژنراتور


در این بخش قصد داریم با شما درمورد کاربرد های ژنراتور DC صحبت نماییم . پس در ادامه با شرکت الوند توسعه همراه باشید .

انواع گوناگونی از ژنراتورهای DC برای انواع مختلف خدمات در دسترس هستند. کاربردهای ژنراتور DC بر اساس ویژگی آنها در زیر بحث شده است:

1- ژنراتور DC  تحریک جداگانه

این نوع ژنراتورهای دی سی به دلیل‌نیاز به منبع تحریک جداگانه ، معمولاً از ژنراتورهای DC خودتحریک بسیار گرانتر هستند.به همین‌دلیل کاربردهای آنها محدود‌است. آنها معمولاً در جاهایی استفاده‌می‌شوند که‌استفاده از ژنراتورهای خودتحریک رضایت بخش نیست.

1- به‌ دلیل توانایی تولید طیف گسترده ای از ولتاژ، از آنها برای هدف آزمایشی در آزمایشگاه‌ها استفاده‌می‌شود.

2- ژنراتورهای تحریک جداگانه با هرگونه تغییر در تحریک در شرایط پایدار و به درستی کار می‌کنند.

به‌ دلیل این‌خاصیت از آنها به عنوان منبع‌تغذیه موتورهای DC‌استفاده می‌شود که سرعت آنها باید برای هر کاربردی قابل کنترل باشد. مانند سیستم کنترل سرعت وارد لئونارد

2- ژنراتور سیم‌پیچ موازی DC 

کاربرد ژنراتورهای شانت به‌دلیل ویژگی افت‌ولتاژ آن بسیار محدوداست. از آنها برای تأمین برق دستگاه‌هایی که بسیار نزدیک به موقعیت آن قرار دارند استفاده‌می‌شود. این نوع ژنراتورهای DC به طور کلی ولتاژ ترمینال‌ثابت را برای کار با مسافت کوچک با کمک تنظیم کننده‌های میدان از بی‌باری تا بار کامل‌استفاده می‌شوند.

  • 1- ازآنها برای روشنایی عمومی‌استفاده می‌شود.
  • 2- از آنها برای شارژ باتری استفاده‌می‌شود زیرا می توان ولتاژ خروجی ثابت را ایجاد کرد.
  • 3- آنها برای تحریک مولدها و ژنراتورها مورداستفاده قرار می‌گیرد.
  • 4- آنها همچنین برای منبع‌تغذیه کوچک (مانند ژنراتور قابل حمل)‌ استفاده می‌شوند.
تعمیرات ژنراتور و سیم پیچی ژنراتور
الوند توسعه

3- ژنراتورهای سیم‌پیچ سری DC

این نوع از ژنراتورها به‌دلیل ویژگی افزایش ولتاژ ترمینال با افزایش جریان بار از بی باری تا بار کامل، به عنوان منبع تغذیه‌استفاده نمی‌شوند.ما می توانیم این ویژگی را در منحنی مشخصه ژنراتور سیم‌پیچ سری مشاهده کنیم.آنها جریان‌ثابت را در بخش افت‌منحنی مشخصه می‌دهند.برای این خاصیت می توان از آنها به عنوان منبع‌جریان‌ثابت استفاده کرد و برای کاربردهای مختلف به کار گرفت.

1- آنها برای تامین جریان تحریک میدان در لوکوموتیوهای DC برای بازگشت انرژی مکانیکی استفاده می‌شوند.

2- از این‌نوع ژنراتورها به عنوان تقویت کننده برای جبران افت‌ولتاژ در فیدر در انواع مختلف سیستم‌های توزیع از جمله سرویس راه آهن‌استفاده می‌شود.

3- در قوسی‌های سری این نوع ژنراتورها عمدتاً مورد استفاده قرار می‌گیرند.

4- ژنراتور سیم‌پیچ مرکب DC (ژنراتور دی سی کمپوند)

در بین انواع مختلف ژنراتورهای DC، ژنراتورهای سیم‌پیچ مرکب DC به‌دلیل خاصیت جبران کننده آن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.بسته به تعداد دورهای سیم‌پیچ تحریک‌سری، ژنراتورهای کمپوند  بسته به تعداد دور سیم پیچ سری، اضافه کمپوند، کمپوند تخت و زیر کمپوند باشند.ما می توانیم با جبران افت به دلیل عکس العمل  آرمیچیر و افت اهمی در خط ، ولتاژ ترمینال مورد نظر را بدست آوریم. چنین ژنراتورها کاربردهای مختلفی دارند.

ژنراتور ها و الکتروموتور ها دارای تفاوت هایی با هم هستند که میتوانید برای مطالعه در خصوص تفاوت های الکتروموتور با ژنراتور مقاله مورد نظر را بررسی کرده و نظر خود را با ما به اشتراک بزارید .

شرکت الوند توسعه پایدار آرتا با تیمی مجرب و داشتن تعمیرکاران ماهر در مجموعه الوند توسعه می تواند با تمام توان در استان کرج – تهران و سراسر کشور تعمیرات و سیم پیچی انواع الکتروموتور و ژنراتور های DC را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام داده و همچنین برای اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیرات انواع ژنراتور با شرکت الوند توسعه به شماره 09129681823 تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *